دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 4518
تعداد نوشته ها : 7
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
محمد رضا ربيعي نژاد

 

 


یکی از کارهایی که ما می توانیم در رابطه ی با یادآوری اهل بیت و حتی تمامی انیا در تمامی لحظات زندگی  انجام دهیم انتظار فرج حضرت ولی عصر است.می پرسید چه ربطی دارد ؟ خب ارتباط بین انتظار فرج حضرت ولی عصر و یاد آوری تمامی انیا و اولیا در این است که اگر ما منتظر حضرت امام زمان باشیم مثل این است که منتظر تمامی خوبی ها و صفت های برجسته ی انبیا ی سلف از آدم تا خاتم هستیم .

شاید شما هم به این نکته دقت کرده باشید که ما هر وقت یک مناسبتی مثل جشن میلاد یا عزاداری ائمه برپا می شود بیشتر به یاد این بزرگواران می افتیم ولی شاید بعضی از ما در اوقاتی غیر از مناسبت ها کمتر به یاد پیشوایان دینی بیفتیم و شاید اصلاً ایشان را به کلی فراموش کنیم.

و حتماً هم این موضوع را می دانید که محبت بین ما و اهل بیت یک محبت دو طرفه هست یعنی همان قدر که ما ایشان را دوست داریم آن ها هم ما را دوست دارند ولی آیا پیامبر اکرم (ص) و ائمه ی اطهار هم فقط ما را در مناسبت ها یاد میکنند و درباقی مواقع از حال ما بی خبرند ؟ قطعاً پاسخ این سوال "خیر " است زیرا برخی از اوقات واقعاً حوادثی در زندگی ما رخ می دهند که اگر این بزرگواران با آبرویی که نزد خدا دارند –به اذن خدا- از کار ما گره گشایی نکنند شاید هرگز خدا به افراد گناهکاری مثل ما توجه نکند.

گذشته از این بسیاری از مراتبی که انسان های با ایمان در این دنیا و عقبی به دست آورده اند به برکت توسل به اهل بیت بوده است.

پس ما هم با توجه و توسل بیشتر به اهل بیت می توانیم خود را از چنگال نفس و شیطان رهایی بخشیده و به جرگه ی منتظران و یاران حقیقی تمامی انبیای و اولیای پیشین بپیوندیم.

در پایان از حضرت ولی عصر که به اذن خداوند نظر ویژه ای بر تمامی مسلمانان جهان دارند خیر دنیا و آخرت تمامی شما را خواستارم .

 

سید علی حسینی

 

 

 


دسته ها :
يکشنبه چهارم 12 1387
X